Vítáme Vás na stránkách 
Festivalu hudby a slova Ondřejov

 13. a 14. září 2013
 jubilejní ročník festivalu v Ondřejově a Mnichovicích
u příležitosti 30 let od vzniku.

Čtěte zde: http://festival-hudby-a-slova.webnode.cz/

Festival hudby a slova má mnohaletou tradici, jeho počátky sahají do osmdesátých let minulého století. První ročník se uskutečnil v roce 1983 v ondřejovském lomu jako folkové setkání. Ze známých osobností se prvních ročníků zúčastnili např. Vladimír Merta, Václav Koubek, Vladimír Mišík, Ivan Hoffman či Dagmar Andrtová Voňková. Před listopadem 1989 byl festival často v nepřízni tehdejšího režimu a některé ročníky se tudíž nemohly konat. Později se festival rozšířil o další hudební žánry (např. rock, alternativa, klasika) a jeho součástí, jak název napovídá, bývají diskuse a besedy na různá společenská témata. V posledních letech se festival koná jíž pouze nepravidelně (např. u příležitosti kulatých výročí).


Z mnoha důvodů pro tento jubilejní slouží stránky viz odkaz. Po vyřešení technické stránky budou stránky sjednoceny. Výhledem v několika měsících. Sledujte tedy, pokud vás to zajímá. Pro skalní fandy a pamětníky z doby rozkvětu zůstane zcela určitě  zachovaná celá historie a informace už doplňované operativně.

Festival hudby a slova Ondřejov, který má již dvacetiletou tradici je jednou z hlavních kulturních a společenských aktivit občanského SDRUŽENÍ SETKÁNÍ. V letech 1983 – 1989, kdy byl festival v nepřízni tehdejších úřadů (v letech 1986 a 1987 byl zcela zakázán) se jednalo pouze o jednodenní hudební přehlídky převážně folkových písničkářů (např. Vladimír Merta, Vladimír Mišík, Václav Koubek, Dagmar Andrtová-Voňková). Od roku 1990 se již mohl festival uskutečnit jako vícedenní. Folkové setkání bylo rozšířeno o další hudební žánry (rock, alternativa, klasika). Součástí festivalu jsou i besedy na různá společensky aktuální témata a setkání s významnými osobnostmi společenského života. Doprovodný program zahrnuje také výstavy, program pro děti apod.     

Snahou pořadatelů je, aby byl festival zajímavý pro širší publikum, otevřený lidem různých zájmů, věku a orientace, aby nejen pobavil, ale i přinášel širší pohled na otázky životní orientace a hodnot. Festival má být zároveň příležitostí k setkávání umělců (hudebníků, divadelníků, výtvarníků, fotografů atd.) a společenských představitelů s lidmi, a vůbec místem přirozeného setkávání a vzájemného poznávání lidí, což samo o sobě má v dnešní hektické době význam. 

    Účinkující, stejně jako návštěvníci festivalu jsou prakticky z celé republiky. Festival má publicitu v celostátních i regionálních mediích (tisk, rozhlas).